Wozniacki nyert Tokióban, világelső lehet

2010.10.03. 09:55 - VASARELY

Címkék: tenisz női tenisz

A Tokióban zajló 2 millió dollár összdíjazású kiemelt női tenisztorna döntőjében az első helyen kiemelt dán Caroline Wozniacki három szettben legyőzte az orosz Jelena Gyementyevát, és ezzel karnyújtásnyira került attól, hogy pályafutása során először átvegye a vezetést a női teniszezők világranglistáján.  Az első játszma meglehetősen gyorsan, alig 28 perc alatt lett az olimpiai bajnok orosz játékosé (1-6), majd Wozniacki hasonlóan gyorsan (6-2) egyenlített. A döntő szett elején Wozniacki korán brékelt, így 2:1-re vezetett, ám Gyementyjeva a következő gémben rögtön vissza is vette az elvesztett adogatást, így a dánnak nem sikerült hamar eldöntenie a döntő játszmát. A szett végjátékában viszont Wozniacki volt erősebb mentálisan, az utolsó gémben pedig két Gyementyeva kettős hiba után végül 6-3-ra győzött. A dán teniszező ezzel (Ponte Vedra Beach, Koppenhága, Montreal és New Haven után) idei ötödik tornagyőzelmét szerezte meg, amivel vezeti a 2010-es WTA rangsort. Amennyiben Wozniacki a most következő pekingi versenyen eljut legalább a negyeddöntőig, akkor átveheti a világranglista első helyét az amerikai Serena Williamstől.