Söderling nyerte a párizsi mestertornát

2010.11.14. 21:09 - rdani

Címkék: tenisz

A szezon utolsó ATP 1000-es kategóriájú férfi tenisz mesterversenyének döntőjében a tavalyi finalista, Gael Monfils a svéd Robin Söderlinggel találkozott Párizsban. Mindkét játékos végletekig kiegyenlített elődöntőt játszott szombaton, Söderling egy másik francia, Michael Llodra ellen győzött 6-7, 7-5, 7-6-ra, míg Monfils az első kiemelt Roger Federert verte három tie-breakes meccsen 7-6, 6-7, 7-6-ra. A finálé első játszmájára a két teniszező közül csak Söderling tudott igazán felpörögni, adogatóként esélyt sem adott Monfilsnak, fogadóként pedig kétszer is játékot nyert, így 6-1-gyel került szettelőnybe. A második játszma már a mérkőzés előtt várt nagy csatát hozta, bár egyik játékos sem teniszezett igazán magas színvonalon, Monfils és Söderling sem jutott el breaklabdáig sem. A rövidítés aztán olyan sima lett, mint az első szett, Söderling 7-1-re nyerte a tie-breaket, és mindössze egy és negyed óra játék után győzött, 6-1, 7-6-ra. A svéd játékos karrierje első ATP 1000-es tornáját nyerte, és a két elvesztett Roland Garros döntő után végre nyerni tudott Párizsban. Győzelmével hétfőtől a világranglista negyedik helyére kerül, Andy Murray elé.