Ignatyev nyerte a hatodik szakaszt a Tirreno-Adriaticón

2010.03.15. 22:38 - buzzz

Címkék: kerékpár tirreno adriatico

A hatodik, utolsóelőtti szakaszt rendezték a Tirreno-Adriatico kerékpáros körversenyen. Montecosaro és Macerata között 134 km-t kellett megtenniük a versenyzőknek, több emelkedővel tarkított útvonalon. Egy 12 fős szökevénycsoport ragadta magához a kezdeményezést, előnyük 25 km-rel a cél előtt 1 perc, 38 mp volt. 4 km-rel a befutó előtt Ignatyev egyedül támadott, és a főmezőny nem tudta utolérni, így ő nyerte a szakaszt. A többi üldözőt azonban befogták, és mezőnyhajrá döntött a második helyről. Garzelli legyőzte Cadel Evanst, és megszerezte a második helyet. Az összetett versenyt továbbra is Michele Scarponi vezeti, de az előnye mindössze 2 mp Garzelli, és 12 mp Evans előtt, szóval izgalmas utolsó szakaszra számíthatunk.