Spies csökkentette hátrányát az SBK világbajnokságon

2009.06.01. 16:06 - RáK

Címkék: superbike

A Superbike világbajnokság félidejéhez érkezve a sorozat hetedik futamát rendezték a hétvégén, az Egyesült Államokbeli Miller Motorsports Parkban. Az eddigi 6 futam 12 versenyéből 11 alkalommal dobogón végző Noriyuki Haga óriási, 85 pontos előnnyel vágott neki a versenynek, így az őt üldöző Ben Spiesnek ez volt az utolsó lehetősége, hogy megszorongassa a japánt. Haga már az edzésen súlyos balesetet szenvedett, így nem is sikerültek jól számára a versenyek. Az első versenyen csak a 9. helyen ért célba, míg a hazai pályán versenyző Spies nyerte a futamot Checa és Fabrizio előtt. A második versenyen is hasonlóan alakultak az események, ugyanis Spies ekkor is rajt-cél győzelmet aratott, ezúttal Fabriziót és Reát megelőzve, míg Haga csak a nyolcadik helyen érkezett célba. A remekül sikerült hazai futam után tehát Spies csökkentette hátrányát japán vetélytársával szemben, a rajongók pedig örülhetnek, hiszen nem dőlt el még a 2009-es superbike világbajnokság. Hagának már csak 53 pont előnye van Spies-szel szemben.