Döntetlen az Ashes első meccsén

2010.12.01. 10:10 - rdani

Címkék: krikett

A krikett világának kiemelkedő eseménye az angol-ausztrál párharc, amelynek csúcsa a The Ashes sorozat, öt darab öt napos mérkőzéssel. A 2010-11-es, ausztráliai Ashes sorozat első mérkőzését Brisbane-ben rendezték, és döntetlen született. A harmadik napot követően pedig még úgy tűnt, hogy Ausztrália győzelmet szerezhet, mivel az ütősorrendjük közepén Brad Haddin és Michael Hussey rekordnak számító 307 pontos páros kapcsolata nagy ausztrál vezetést jelentett a második ütési lehetőségek előtt. Hussey végül 195 futásig jutott, és ezzel az első félidő legjobbja volt. A negyedik nap aztán óriási angol ütőfölényt hozott, a vendégek egyetlen ütő elvesztésével 290 pontot szereztek, majd Alistair Cook és Jonathan Trott párosa tovább gyártotta a pontokat, és nagyjából az ötödik nap felénél az angolok majdnem 300 pontos előnynél adták át az ütés lehetőségét a házigazdáknak: ekkorra látszott, hogy minden bizonnyal döntetlen lesz a találkozó végeredménye. Cook és Trott páros kapcsolata 329 pontos volt, ami megdöntötte az ausztrálok két nappal korábban felállított rekordját, és Cook 235 pontos egyéni eredménye is kiemelkedő volt. Az ausztrálok az utolsó nap végén egy kiesővel eljutottak 107 pontig, de egyértelmű volt, hogy döntetlen lesz a végeredmény. Ezzel a sorozat állása egy mérkőzés után 0-0, az Ashes pénteken folytatódik Adelaide-ben.