Kiesett Nadal

2009.06.01. 00:16 - buzzz

Címkék: roland garros nadal soderling

Az utóbbi évek legnagyobb tenisz szenzációja született meg azzal, hogy búcsúzott Rafael Nadal, az utóbbi négy Roland Garros győztese. A világelső ellenfele Robin Soderling volt a negyedik fordulóban, a torna 23. kiemeltje, aki az előző körben David Ferrert búcsúztatta nagy szettben. Most is négyszettes mérkőzésen jutott tovább, pedig egyáltalán nem volt esélyesnek mondható, hiszen még soha nem győzte le Nadalt, ráadásul kettejük legutóbbi mérkőzésén 6-1, 6-0-s spanyol győzelem született, nemrégiben, a római salakos tornán. Az első szettet 6-2-re hozta a svéd, de a másodikat 75 perc játék után 7-6-ra elbukta. Soderling nem tört meg a második játszma elvesztése után, mert 6-4-re megnyerte a harmadik szettet, aztán a negyedikben ismét rövidítés következett, melyet nagyon simán, 7-2-re nyert Soderling. A svéd teniszező következő ellenfele Fernando Gonzalez lesz.