Pittsburghi győzelem a hétfő esti rangadón

2010.11.09. 10:27 - rdani

Címkék: amerikai foci

Az amerikaifutball csúcsának számító NFL szokásos hétfő esti rangadóján ezúttal az Amerikai Főcsoport Északi csoportjának két riválisa találkozott, a Cincinnatti Bengals fogadta a Pittsburgh Steelerst a Paul Brown stadionban. A vendégek kezdték jobban a mérkőzést, Mendenhall futott touchdownjának és egy mezőnygólnak köszönhetően 10-0-ra a Steelers nyerte az első negyedet. Történelmi pontszerzéssel kezdődött a második játékrész, a Bengals elkapója, Terrell Owens ugyanis karrierje 150. touchdown elkapásával hozta közelebb a hazaiakat. Ugyanakkor még ebben a negyedben Hines Ward is elkapott egy labdát hat pontért, majd egy újabb mezőnygólt követően 20-7 volt az állás a nagyszünetben. A pont nélküli harmadik negyed után egy régről elővett trükkös játékkal növelte előnyét a Steelers: a 2006-os Superbowlhoz hasonlóan a négy év Washingtoni kitérő után ismét Pittsburghben játszó Antwaan Randle El adott TD passzt elkapótársának, Mike Wallace-nak. Hiába próbált meg mindent a mérkőzés végén a Bengals, Owens újabb elkapott, majd Benson futott touchdownja csak a szépítésre volt elég, a mérkőzést 27-21-re a Pittsburgh nyerte. A Steelers ezzel tartja a lépést a Baltimore Ravens-szel az AFC Északi csoportjában 6-2-es mérlegével, amely öt másik csapattal holtversenyben a liga legjobb mérlege is.