Oroszország, zsinórban harmadszor

2009.12.21. 00:50 - rdani

Címkék: kézilabda

Vasárnap Kínában befejeződött a női kézilabda világbajnokság, amelynek döntőjében Oroszország Franciaországgal találkozott. A két csapat EGY középdöntő csoportban szerepelt, akkor egyetlen góllal a franciák nyertek. A döntőben is a meglepetéscsapat kezdett jobban, két góllal megléptek az első negyed órában, ám az oroszok két beállós játéka nem ízlett a francia csapatnak, így 30 perc után 14-11-re a címvédő vezetett. A második játékrészben sokáig szorongatták a franciák az oroszokat, ám tíz perccel a vége előtt már öt góllal vezettek Evgeniy Trefilov tanítványai, a nagyon rutinos orosz csapat pedig ezután már nem engedte közel a franciákat. A vége 25-22, Oroszország zsinórban harmadszor nyerte meg a világbajnokságot Trefilov vezetésével.