Kép galéria

Wickmayer elődöntős

2009.09.09. 23:51 - buzzz

Címkék: us open wickmayer

A nap első mérkőzését a belga Yanina Wickmayer és az ukrán Kateryna Bondarenko vívta a US Openen, a tét az elődöntőbe jutás volt. Ez volt az első negyeddöntő a meglepetésekkel tarkított felső ágon. Mindkét szereplő meglepetésre jutott el idáig, hiszen Wickmayer Grand Slam tornán még a második körön sem jutott túl eddig, és Bondarenkónak is a harmadik volt az eddigi legjobbja. Az első szettben a belga hölgy sokkal többet támadott, és több nyerőt is ütött, és bár többet is hibázott, ennek ellenére 7-5-tel vezetéshez jutott. A második játszmában folytatódott ez a tendencia, sok break esett, és 5-4-nél Wickmayer a továbbjutásért adogathatott. Ezúttal nem volt breaklabda, Wickmayer az első mérkőzéslabdáját kihasználta, és 7-5, 6-4-es győzelemmel bejutott az elődöntőbe. Ellenfele Melanie Oudin vagy Caroline Wozniacki, a felső ág utolsó csatában maradt kiemeltje lesz.