Tóth Krisztina is győzelemmel kezdett

2008.08.20. 05:08 - VÁTA

Címkék: asztalitenisz tóth krisztina jakab jános póta gerorgina

Jakab János tegnapi sikere után Tóth Krisztina is győzelemmel kezdte az asztalitenisz tornát. A negyedik olimpiáján szereplő magyar versenyző  ellenfele a litván Ruta Paskauskiene volt. Az első szettet a litván játékos nyerte 11-8-ra, majd Tóth percei következtek, aki három játszmát nyert zsinórban. Az ötödik és a hatodik azonban  ismét Paskauskienéé lett (11–4, 11–6), a döntő szettben azonban Tóth 11-3-ra nyert és továbbjutott. Tóth magyar idő szerint 12.00-kor játszik a harmadik fordulóban a 14. helyen kiemelt amerikai Wang Chennel. A magyar asztaliteniszezők közül 6.00-kor Póta Georgina is bemutatkozik, az ő ellenfele a cseh Dana Hadackova lesz. Jakab János 8.00-kor játszik a német Christian Suss ellen a férfi egyes második fordulójában.