Ausztrál siker női triatlonban - Szabó Zita 38.

2008.08.18. 06:55 - VÁTA

Címkék: triatlon napi eredmény vanessa fernandres emma snowsill szabó zita

Ausztrál sikerrel ért véget a női triatlonsok olimpiai versenye. A háromszoros világbajnok (2003, 2005, 2006) Emma Snowsill az 1500 méteres úszás és a 40 km-es kerékpározás után egy 10-12 fős bollyal kezdte meg a 10 km-es futást, amiben viszont ő bizonyult a legjobbnak és így több mint egy perces előnnyel nyerte a pekingi olimpiát.

A másik favorit, a világranglista vezető portugál Vanessa Fernandes végül 1:06-os hátránnyal ért célba a második helyen és ezzel a portugál küldöttség első pekingi érmét szerezte. A harmadik helyen szintén egy ausztál versenyző, Emma Moffatt végzett, aki 1:28-as hátránnyal érkezett be a 10km-es futótáv teljesítése után. A címvédő osztrák Kate Allen a harmincadik helyről kezdte a futást és hasonlóan nagyot futott, mint négy éve az athéni győzelmekor, de ezúttal ez csak a 11. helyre volt elegendő összesítésben.

A magyar Szabó Zita a 38. helyen végzett, úszásban és kerékpáron jól tartotta magát, a végül 8:19-es hátrányának nagy részét a futáson szedte össze. Kedden majd a férfiak versenye következik.