Női elődöntők

2008.08.17. 17:28 - The korean

Címkék: vizilabda női vízilabda

Lejátszották a negyeddöntőket a női vízilabda tornán, eldőlt tehát, hogy ki lesz a magyar illetve az amerikai válogatott ellenfele a legjobb négy között.

Óriási csatát vívott a házigazda és a világbajnoki ezüstérmes ausztrál válogatott. 4-4-es döntetlent hozott az első negyed, sőt a második 8 perc után is egyenlő volt az állás. A harmadik játékrész során aztán kétgólos előnyre tettek szert az ausztrálok, amit azonban a záró negyedre megint csak kiegyenlített a kínai gárda. Két és fél perccel a lefújás előtt már ismét két góllal mentek a déliek, és ebből már csak egyet tudott lefaragni a házigazda, a vége tehát 12-11 Ausztráliának.

A másik elődöntőn a címvédő olaszok a hollandokkal találkoztak. Az első perceket leszámítva szinte végig egy-két góllal a hollandok vezettek, ám a taljánok a lehető legjobb pillanatban, 4 másodperccel a lefújás előtt Valkai Erzsébet góljával 8-8-ra egyenlítettek, és jöhetett a hosszabbítás. A kétszer három perc alatt nem esett gól, így 5 méteresekre került sor, mely során Valkai megmentőből negatív hőssé változott. A hollandoktól ugyanis senki sem hibázott, az olaszoktól viszont pont a magyar lány rontott, a címvédő pedig kiesett, és legjobb esetben is 5. lehet.