Női kézilabda 1. nap összefoglaló

2008.08.09. 20:01 - rdani

Címkék: női kézilabda magyar kézilabda válogatott

A többi nagy csapatsporthoz (labdarúgás, röplabda, kosárlabda) hasonlóan a női kézilabdázók is pályára léptek. Nézzük az eredményeket, és az eseményeket kicsit részletesebben.

A-csoport:

Franciaország - Angola: 32-21 (13-14).

Franciaország: Leynaud (10 védés, 59%!!), Nicolas (9 védés, 39%) - Kamto 2, Ayglon, Pecqueux-Rolland 1, Baudouin 4/2, Herbrecht 8/4, Cano 2, Wendling 1, Vanparys-Torres 3, Tervel 2, Tounkara 4, Lacrabere 3, Signate 2.

Angola: Tavares (2 védés, 14%), Pedro (13 védés, 39%) - Eduardo 3, Bengue 5/2, Carlos 4/2, Trindade 1, Calandula, Almeida 5, Dombaxi, Fernandes 1, Kiala 1, Bernardo 1, Cailo.

Az első félidő végig szoros játékot hozott, zsinórban két gólnál többet egyik csapat sem tudott szerezni. Végül 30 perc után meglepetésre Angola vezetett egy góllal. A második félidő első tíz percében folytatódott az első játékrész hullámzása, ám a félidő utolsó 20 percében a franciák 15-3mas sorozatot produkáltak, így végül magabiztosan győztek.

Románia - Kazahsztán: 31-19 (13-10).

Románia: Pislaru (0 védés), Tolnai (2 védés, 20%), Dinu (9 védés, 47%) - Maier 3/1, Birsan, Amariei 4, Olteanu 3, Neagu 4, Bradeanu 2, Stanca 4, Ardean-Elisei 6/2, Meirosu 2, Bese, Lecusanu 3/1.

Kazahsztán: Travnikova (1 védés, 6%), Parfenova (2 védés, 11%) - Nikandrova, Borechko, Pikalova 2, Iskakova, Portova 1/1, Ilyukhina 1, Kubrina, Yakovleva 2, Vassilyeva, Ajiderskaya 10/4, Markovich 1, Tyapkova 2.

Már a mérkőzés legelején ellépett a román válogatott az olimpiára minimum érdekes körülmények között kikerült kazahok ellen, leginkább Ardean-Elisei villogott. Az első tíz percben kiharcolt előnyt azonban már nem tudta növelni Románia, így mindössze három gólos előny birtokában hallgathatták a román hölgyek Gheorghe Tadici mester valószínűleg elég felpaprikázott utasításait. A kazah csapat ráadásul a félidő legelején feljött egy gólra, itt azonban megállt a tudomány, Ajiderskaya kivételével senki nem szerzett gólt a mérkőzés utolsó 27 percében. A románok ezzel szemben parádéztak, a kapuban Dinu remek teljesítménye adta meg az alapot. A vége 12 gólos román győzelem, így az egyik esélyes jól kezdte az olimpiát.

Norvégia - Kína: 30-23 (13-12).

Norvégia: Grimsbö (0 védés), Ka. Lunde Haraldsen (15 védés, 44%) - Nyberg, Aamodt 1, Snorröggen, Lybekk 3/1, Nöstvold 4, Breivang 3, Kr. Lunde 2, Hammerseng 7/3, Johansen 4, Frafjord 2, Larsen 3, Riegelhuth 1.

Kína: Liu Guini (5 védés 24%), Huang Hong (5 védés, 26%) - Wei Qiuxiang 2, Liu Yun 5/1, Wang Min, Wang Shasha 5, Wu Yanan, Liu Xiaomei 3, Sun Laimiao, Wu Wenjuan, Li Weiwei 8/3, Li Bing, Huang Dongjie, Yan Meizhu.

Az első negyedórában csak Li Weiwei és Liu Yun szerzett gólt a kínaiak részéről, mégis a házigazda vezetett 15 perc után. Ezután viszont öt gólt szereztek zsinórban az Európa-bajnokok, és egy gólos vezetéssel vonultak az öltözőbe. A második félidő első tíz percében elléptek öt góllal a norvégok, és ezt az előnyt tudták tartani a mérkőzés végéig, többek között Lunde Haraldsen fantasztikus kapusteljesítményének köszönhetően. Ha azonban a kínaiaknál Liu és Li mellé fel tudnak nőni a többiek, akkor megszorongathatják az esélyesebb válogatottakat.

B-csoport:

Magyarország - Svédország: 30-24 (15-14).

Magyarország: PÁLINGER (15 védés, 38%) - VÉRTEN 7, Tóth 2, GÖRBICZ 7/3, SZAMORÁNSKY 4, TOMORI 6, Kovacsicz 2. Cserék: Ferling 2, Pigniczki, Herr, Bódi, Szűcs, Borbás, Hornyák.

Svédország: Grundström (2 védés, 10%), Bengtsson (8 védés, 42%) - Flognman 2, Boson 1, Holmgren 1, Helgeson 6, Wiel Freden 3, Utkovic 3, Enström, Eriksson, Ahlm 3/1, Torstenson 5, Wiberg, Gullden.

Győzelemmel kezdte meg olimpiai szereplését a magyar női kézilabda válogatott, amely szoros mérkőzésen, 30-24 arányban győzte le Svédországot, és ezzel nagy lépést tett a negyeddöntőbe kerülésért. A már megszokottan világklasszis teljesítményt nyújtó játékosok (Görbicz, Pálinger, Vérten) mellé ezúttal leginkább Tomori Zsuzsa nőtt fel, a 21 éves jobbkezes átlövő ugyanis a jobb oldalon játszva szerzett hat gólt.

Oroszország - Dél-Korea: 29-29 (16-13).

Oroszország: Suslina (0 védés), Sidorova (16 védés, 39%) - Poltoratskaya, Romenskaya, Postnova 3, Kareeva 5, Andryushina 1, Uskova, Polenova 2/2, Turey 4, Shipilova 1, Marennikova 6, Dmitriyeva 2/1, Bliznova 5.

Dél-Korea: Oh Yongran (5 védés, 22%), Lee Minhee (4 védés, 27%) - Kim Ona 7/6, Huh Soonyoung 2, Song Hairim, Kim Namsun, Kim Chayoun 2, Oh Seongok 1, Hong Jeongho 5/3, Park Chunghee 5, An Junghwa 4, Bae Minhee, Choi Imjeong, Moon Pilhee 3.

A nap legnagyobb rangadóján a világbajnok Oroszország az athéni ezüstérmes Dél-Koreával találkozott. Az első félidő rendkívül szoros küzdelmet hozott, az oroszok két jó percnek köszönhetően vezettek három góllal a szünetben. A második játékrész elején fantasztikusan játszott a világbajnok, a 43. percben már kilenc gól volt a BL-győztes Zvezda Zvenigorodra alapuló csapat előnye. Ekkor azonban teljes áramszünet ütött be az oroszoknál, és 10 perc alatt gólt sem kapva kiegyenlítettek a koreaiak. Három perccel a vége előtt ismét két gól volt Oroszország előnye, a hajrát viszont Korea bírta jobban, így remek mérkőzésen 29-29-es döntetlen lett a mérkőzés végeredménye, ami az oroszok utóbbi időben elért eredményeit tekintve Ázsia legjobbjára nézve hízelgő.

Németország - Brazília: 24-22 (11-12).

Németország: Englert (7 védés, 37%), Woltering (11 védés, 52% !) - Hardter 2, Jurack 4/1, Worz, Müller, Steinbach, Lörper 3/1, Hering 3, Krause 6, Neukamp, Baumbach 1, Mellbeck 4, Althaus 1.

Brazília: Masson (13 védés, 41%), de Paula (5 védés, 50%) - Diniz 3, Do Nascimento 4, Piedade 1, Amorim 3, Oliveira 1, Rodrigues 1, Rosas 1, Jacques, Silva, Mesquita 1, Cavaleiro 1, Santos 6/1.

Végig szoros volt az egyik végső esélyes, Németország, és Pán-Amerika bajnoka, Brazília mérkőzésén első félideje. A németek két gólos hátrány után három gólt szerezte zsinórban, ez volt a leghosszabb sorozat a játékrészben. A brazilok végül Diniz utolsó percben esett góljával vezettek a szünetben. A német hölgyek nagyon összekapták magukat, 15 percig bírták kapott gól nélkül a második félidő elején, köszönhetően Woltering fantasztikus védéseinek, és nyolc gólos előnyre tettek szert az utolsó negyed óra előtt. Innentől viszont a brazilok fokozatosan jöttek fel, ha 65 percig tart a mérkőzés, akkor könnyen lehet, hogy ők kapják a két pontot. Mivel azonban a sportban nincsen ha, így maradt a kínkeserves német győzelem, negyed óra igazán jó játékkal.

1. MAGYARORSZÁG 2 pont (30-24)

2. Németország 2 pont (24-22)

3. Dél-Korea és Oroszország 1 pont (29-29)

5. Brazília 0 pont (22-24)

6. Svédország 0 pont (24-30).