Björgen egyelőre verhetetlen

2010.11.27. 17:42 - VASARELY

A hölgyeknél tovább folytatódik a norvég Marit Björgen sikersorozata, aki a szezon harmadik egyéni versenyén sem talált legyőzőre. A háromszoros olimpiai bajnok norvég sífutó ezúttal az 5 km-es klasszikus stílusú távon győzött. Björgen sikere ezúttal nem volt annyira fölényes, mint a pénteki sprintben, és bár a táv két ellenőrző pontjánál is le volt maradva az előtte induló Justyna Kowalczyk mögött, végül mégis lehajráézta a Világkupa címvédőt és végül 2,8 másodperces előnnyel győzött. A harmadik helyen a szlovén Petra Majdic végzett, aki ezzel az összetett versenyben is megőrizte második helyét a vasárnapi 10 km-es szabadstlíusú verseny előtt, amelyet az Eurosporton délelőtt 11 órától kezdve élőben közvetítünk.