Kép galéria

Lamy nyerte a szezonnyitót

2010.11.26. 21:07 - rdani

Címkék: északi összetett

Pénteken megkezdődött az északi összetett világkupa 2010-2011-es szezonja, a finnországi Kuusamóban rendeztek klasszikus formátumú versenyt, egy síugró sorozat után 10 kilométeres sífutás várt a mezőnyre. A síugrás során az összetett világkupa tavalyi győztese, Jason Lamy Chappuis végzett az élen, annak ellenére, hogy 137 méteres ugrása csak a harmadik legnagyobb volt. A leghosszabbat Eric Frenzel ugrotta, a német 148.5 méterig jutott, ám a jóval kedvezőbb szélviszonyok, és a gyengébb stíluspontok miatt csak két másodperc hátránnyal kezdhette az üldözéses sífutó részt. Az esélyesek közül ketten már a síugrás során elszálltak, Magnus Moan a 43-ik, Hannu Manninen pedig a 48. helyről kezdte csak a sífutást. Ennek első felében a síugrás első három helyezettje, Lamy, Frenzel és az osztrák Christoph Bieler haladt az élen, nagyjából féltávnál azonban Bieler elkezdett leszakadni. Jól jött a táv első felében a 10. helyről induló Björn Kirchheisen, aki remek sífutónak számít, míg kicsit hátrébb az osztrák Felix Gottwald haladt nagy tempóval, ám az ő hátránya majdnem két perc volt az élmezőnnyel szemben a rajtnál. Végül azonban egyikőjük sem tudott felzárkózni, Jason Lamy pedig az utolsó emelkedőn leszakította Frenzelt, és megnyerte a szezonnyitó világkupa versenyt. A német bejött a második helyre, míg a bronzérmes a sokáig Kirchheisennel futó Mario Stecher lett, aki sokkal jobban bírta a táv második felét a németnél. Gottwald végül a negyedik helyre tudott felfutni, ami remek teljesítmény, míg Kirchheisen lett az ötödik. A világkupa sorozat szombaton egy ugyanilyen versennyel folytatódik Kuusamóban.