Nadal 0-1-ről verte Roddickot

2010.11.23. 12:47 - rdani

Címkék: tenisz

A Londonban zajló tenisz Mesterek Kupája A csoportjában hétfő este a világelső Rafael Nadal ellenfele a tornára utolsóként bekerült Andy Roddick volt. Némi meglepetésre az amerikai kezdte jobban a találkozót, már az első fogadójátékát megnyerte, végigvitte az első szetten a breaket, és 6-3-mal került játszmaelőnybe. Ezután pedig breakkel kezdte a második játszmát is, ekkor úgy tűnt, hogy folytatódik Nadal rossz sorozata: a spanyol zsinórban négy vereségnél tartott a hagyományos év végi tornán. 2-1-es Roddick vezetésnél aztán két necces szervát ütött az amerikai, Nadal mindkét pontot megnyerte, és visszaszerezte az elveszített adogatójátékát. A játszma rövidítésben dőlt el, amit a világelső 7-5-re megnyert, így jöhetett a döntő játszma. Ebben 3-2-nél megint Nadal tudott játékot nyerni fogadóként, és ezúttal ő tudta végigvinni a szett hátralévő részén az előnyt, így végül 3-6, 7-6, 6-4-re győzött. Nadalnak ez volt az első győzelme a Mesterek Kupáján, amióta a tornát Londonban rendezik (tavaly három vereséggel búcsúzott), a másodikat pedig szerdán gyűjtheti be a szintén győzelemmel kezdő Novak Djokovic ellen.