Loeb nem áll meg

2010.10.25. 09:25 - faga

Címkék: rali

A francia Sebastien Loeb ugyan már három héttel ezelőtt, a hazai rendezésű futamon biztosította újabb – immáron zsinórban a hetedik – rali világbajnoki címét, de továbbra sem veszi el a lábát a gázpedálról. A Citroent kormányzó francia a hétvégi Katalán Ralin is győzött, így pályafutása 61. futamgyőzelmét aratta az idény utolsó előtti versenyén. Loeb mögött márkatársa, Petter Solberg végzett 35,3 másodperces lemaradással, míg a spanyol Dani Sordo lett a harmadik, akinek csupán 41,1 másodperces lemaradása volt a francia versenyző mögött. Loeb idén is parádézik, hiszen az eddig megrendezett 12 futam közül hetet megnyert és csupán Japánban (5. hely) nem végzett dobogón. A korábbi Formula-1-es világbajnok, a finn Kimi Räikkönen ezúttal nem indult el a futamon, mert a katalán futamra készülve még korábban balesetet szenvedett. A vasárnapi záró nap krónikájához tartozik, hogy a Katalán Ralin induló és a szombati összesítés után még a hetedik helyen álló (!) magyar Turán Frigyes – Zsiros Gábor páros az egyik gyorsasági szakaszon egy jobbkanyarban kicsúszott, így kiesett. Mindkét magyar versenyzőt kórházba szállították, Zsiros zúzódásokkal, Turán viszont kulcscsonttöréssel úszta meg az ütközést.