Wozniacki az új világelső!

2010.10.08. 09:48 - rdani

Címkék: tenisz

A Pekingben zajló női tenisztorna harmadik fordulójában az első helyen kiemelt Caroline Wozniacki a cseh Petra Kvitovával találkozott. A két játékos legutóbbi mérkőzését meglepetésre Kvitova nyerte, aki ezúttal is jól kezdett, már a mérkőzés első játékában elvette ellenfele adogatását. Innentől kezdve viszont Wozniacki összesen négy játékot engedélyezett Kvitovának, egy és negyed óra játék után 6-3, 6-2-re győzött, és bejutott a torna negyeddöntőjébe. Ez egyben azt is jelenti, hogy a jövő hétfői világranglistán a dán játékos átveszi az első helyet Serena Williamstől, ő lesz a 20. világelső a WTA ranglista történetében, egyben az első dán, aki világelső lesz. Wozniacki a negyeddöntőben pont egy korábbi világelsővel, Ana Ivanoviccsal találkozik majd Pekingben.