A Collingwood az AFL bajnoka

2010.10.03. 10:29 - VASARELY

Címkék: ausztrál foci

Az ausztrál futball bajnokság megismételt döntője nem hozott ugyan szoros csatát, de ezúttal is közel 100.000 néző volt kíváncsi a Melbourne Crickett Groundon (MCG) rendezett Collingwood-St. Kilda találkozóra. Az egy héttel ezelőtti (68-68-as döntetlent hozó) találkozó alkalmával az alapszakasz győztes Collingwood kezdett jobban, amely akkor a szünetbeli négygólos (24 pontos) előnyét végül nem tudta megtartani. Az AFL történetének mindössze harmadik újrajátszott döntőjében is a fekete-fehér mezesek kezdtek jobban, akik a pontszegény első félidő után ezúttal is komolyabb előnnyel vezettek (41-14). Az első játékrészben nyolc széles (behind) mellett csupán egyetlen gólt (!) szerző St. Kilda a nagyszünet után sem tudott újítani, így végül nagyon sima, 108-52 arányú vereséget szenvedett. A Szentek a 2009-es bajnoki döntőben a Geelongtól szenvedtek vereséget, most pedig sorozatban második éve torpannak meg az utolsó akadályban. A Collingwood játékosai húsz éve elteltével ünnepelhetnek ismét bajnoki címet, amely a klub történetének 15. trófeája lett egyben. A döntő legértékesebb játékosa címet Scott Pendlebury kapta meg, a Collingwood pedig méltó módon búcsúztatta a szezon után visszavonuló edzőjét, Mick Malthouse-t, aki az AFL történetében a harmadik olyan személy lett, aki három különböző csapattal is (1980-Richmond játékosként, 1992, 1994-West Coast Eagles – edzőként) is bajnoki címet tudott szerezni.