Magabiztos győri futsalsiker

2010.08.17. 15:28 - rdani

Címkék: futsal

A Rába ETO futsal csapata magabiztos sikerrel indította menetelését az UEFA Futsal kupában, amely a Bajnokok Ligája futsal megfelelője. A magyar bajnok győri csapat svájci, andorrai és angol ellenféllel került szembe az első selejtező csoportkörben, és az első fordulóban a svájci színekben induló, de nagyrészt horvát labdarúgókból álló Croatia Appenzellel találkozott. Már a második percben vezetett az ETO Madarász góljával, majd a 13. percben már 5-0 volt az állás, sorrendben Dróth, Al-Ioani és Neris kétszer talált be. A szünetben 5-1-re vezetett a győri csapat, a második félidő elején Neris meglőtte harmadik gólját is, és visszaállt az öt gólos különbség. A mérkőzés háromnegyede táján egy perc alatt lőtt két gólt az Appenzell Gulan és Sego révén, ám az új győri edző, Paco Araujo időkérése összekapta a kelleténél jobban kiengedő csapatot, így a folytatásban már nem változott az eredmény, a Rába ETO 6-3-ra győzött. A csapat következő ellenfele a spanyol másodosztályban játszó andorrai bajnok Encamp lesz kedd este hét órától, a csoportból a győztes jut tovább.