Oosthuizené a British Open

2010.07.19. 11:49 - rdani

Címkék: golf

Hatalmas meglepetésre a Dél-afrikai Louis Oosthuizen nyerte az idei év harmadik major golftornáját, a British Opent. A 27 esztendős sportoló ráadásul óriási fölénnyel végzett az élen, és hazájának negyedik British Open győztes golfozója lett. Az utolsó nap előtt Oosthuizen négy ütéses előnnyel állt az élen a skóciai St. Andrewsban megrendezett tornán az angol Paul Casey előtt, és hiába érte el leggyengébb eredményét az utolsó napon, végül hét ütéses különbséggel nyerte meg a tornát és a vele járó 850 ezer fontot. Oosthuizen par alatt 16 ütéssel zárta a tornát, míg a második helyezett Lee Westwood par alatt kilenccel fejezte be a brit nyílt bajnokságot. A szombati kör után második helyen álló Casey nagyon elrontotta vasárnapi körének második felét, par fölött hárommal zárta a napot, és végül a holtversenyes harmadik helyen végzett az északír Rory McIlroy-jal és a svéd Henrik Stensonnal. Tiger Woods a 23., Phil Mickelson a 48. helyen zárta a tornát.