Kép galéria

Kircheisené a harmadik ramsaui verseny

2009.12.21. 00:46 - rdani

Címkék: északi összetett

A múlt heti Harrachovi hóhiány miatt az északi összetett világkupában három teljesen ugyanolyan versenyt rendeztek ezen a hétvégén, a helyszín az ausztriai Ramsau am Dachstein volt. Az első két napon győztes Jason Lamy Chappuis ezúttal is jól kezdett, hiszen megnyerte a síugró részét a versenynek, azonban nem tudott igazán nagy fölénybe kerülni, hiszen az első 13 versenyző 20 másodpercen belül indulhatott a sífutó részen. Emiatt papírforma eredménynek számít, hogy a mezőny egyik legjobb sífutója, Björn Kircheisen nyerte meg a világkupa viadalt, miután magához képest remekül ugrott, és csak 18 másodpercet kellett ledolgoznia. A második helyre az egy perc hátrányból induló Magnus Moan futott fel, míg a bronzérmet a világkupába most visszatérő Felix Gottwald szerezte meg. Lamy ezúttal nem bírta a végét, 8. lett.