Kép galéria

Svendsené a szezon első versenye

2009.12.03. 23:47 - rdani

Címkék: biatlon

Csütörtökön a férfiak számára is megkezdődött a 2009-2010-es biatlon világkupa szezon, az első verseny egy 20 kilométeres egyéni indítású futam volt, a svédországi Östersundban. A győzelmet a norvég Emil Svendsen szerezte meg. Svendsen egy lövőhibával, 52:43.7 perc alatt teljesítette a távot, és a 12-ik győzelmét szerezte a biatlon világkupában. Mögötte óriási meglepetésre végzett a második helyen az amerikai Tim Burke, aki még dobogóra sem tudott állni korábban a világkupában. Burke is egyetlen lövőhibát követett el, végül 35.5 másodperccel maradt le Svendsentől. A bronzérmet az osztrák Christoph Sumann szerezte meg, 14 másodperces hátránnyal Burke mögött. Nem ment igazán jól a világkupák címvédőinek, az egyéni indításos szakági világkupa tavalyi győztese, Michael Greis kilencedik lett, az összetett világkupát megnyerő Ole Einar Björndalen pedig pontot se szerzett.