Szekeres Pál bronzérmes tőrben!

2008.09.14. 11:20 - P.D.R.

A vívóversenyek első napján egészen az elődöntőig menetelt Szekeres Pál, ahol kínai ellenfele jobbnak bizonyult. Pali nem keseredett el és 10:15-re nyert Andrii Komar ellen a bronzcsatában.

Mató Gyula és Horváth Gábor a legjobb 16 között búcsúzott a további küzdelmektől, míg két női indulónk, Pálfi Judit és Dani Gyöngyi a legjobb 8-ig jutott, ott azonban mind a ketten nagyon sima vereséggel zárták a napot.

Sors Tamás az egyetlen, aki döntőt úszik délután 50 gyorson (S9). Számszerint az ötödiket, egyben az utolsót Pekingben. Szerencséje volt mindenki "Pontyának", mert holtversenyt ért el futamában, de nem kényszerült szétúszásra, mert a 26.73 neki is és spanyol ellenfelének is elég volt a fináléra. Igaz, utolsó két helyen, de ennyi szerencséje ugyan legyen már egy paralimpiai bajnoknak (mintha ez alapján osztanák a szerencsét...).

Nem sikerült ugyanez a bravúr Csuri Ferencnek S8-as kategóriában, aki az első futamban ugyan a 4. helyen végzett 29.13-mal, a második futamban viszont a kínai 26.83-as világcsúcs tempója olyannyira meghajtotta a többieket, hogy még a 6. helyezett úszó is 29:08-cal ért célba, így Feri a 10. helyen zárta élete első Paralimpiáját.

Illés Fanni is a lelátóról figyeli a 400 gyors döntőjét (S6), hiszen a 9. helyen végzett. Ez azonban nem bosszantó 9. hely, mert ilyen hosszú távon már lényeges különbség van az időeredmények között, Fanni 6:43-as teljesítménye 12 másodpercre volt a döntőtől.

Még egyetlen nap van hátra az úszóversenyekből. Holnap még Engelhardt Katiért és Vereckei Zsolttért drukkolhatunk 50 gyorson, na és persze a vívókért töretlenül. Tőretlenül... :)