Vége a csodának

2008.08.24. 13:13 - The korean

Címkék: férfi kézilabda

A döntőig tartott az izlandi férfi kézilabda válogatott remeklése, a fináléban a négy évvel ezelőtti olimpia ötödik helyezettje, Franciaország álltak az északiak útját. A mérkőzés elején még fej-fej mellett haladt a két csapat, később azonban a franciák megléptek, és a 25. percben mér hét góllal, 14-7-re vezettek. Az izlandiaknak a második félidőben sem sikerült komolyan faragniuk a hátrányukból, és végül 28-23 arányban maradtak alul.

A bronzmérkőzésen a címvédő horvátok az utóbbi időben felszálló ágban lévő spanyolokkal meccseltek. Az utolsó negyed óráig együtt menetelt a két válogatott, 1-2 gólnál nagyobbra sosem nőtt a különbség, a záró negyedórában azonban megléptek a spanyolok, és végül magabiztosan, 35-29-es végeredménnyel szerezték meg a bronzot.Spain's team celebrates after defeating Croatia in the handball bronze medal match at the Beijing 2008 Olympics in Beijing, Sunday, Aug. 24, 2008. (AP