2008.08.17. 20:53 - The korean

Címkék: röplabda

Nézzük az utolsó kör eredményeit.

A csoport:

Az athéni bronzérmes, veretlen és csoportelső Kuba a nyeretlen, sereghajtó Venezuelával találkozott, az eredmény nem is nagyon lehetett más, mint sima 3 szettes győzelem. A kubaiaknál Rosir Calderon és Zoila Barros is 9 pontig jutott, míg az ellenfélnél Desiree Gold volt a legjobb 11 ponttal. Kuba - Venezuela: 3-0 (20, 20, 19)

Az eddig remeklő, erőn felül teljesítő amerikai válogatott majdnem botlott egyet az utolsó körben. A gyengélkedő lengyelek 1-0-ra és 2-1-re is vezettek, ám sikerül kiharcolni a döntő játszmát, amit 15-13-ra megnyertek, és már biztosan másodikak. A kiírás furcsasága miatt (a csoportok második és harmadik helyezettjeinek párosítását sorsolják) azonban még sok a bizonytalanság. USA - Lengyelország: 3-2 (-18, 21, -19, 19, 13)

A csoport záró mérkőzését Kína könnyedén 3-0-ra (24, 18, 14) verte Japán, ez ezzel csoport harmadikként zártak. Legjobbak: Ma Yunwen (14) illetve Erika Araki (10).

B csoport:

Kazahsztán és Algéria mérkőzésén csak annyi volt a tét, hogy melyik csapat esik ki nyeretlenül, és melyik egy győzelemmel. Papírforma eredmény született: Kazahsztán - Algéria: 3-1 (18, 21, -17, 16). A kazahoknál Jelena Pavlova 21 pontig jutott, az afrikaiaknál Faiza Tsabet 20-szal lett a legeredményesebb.

Jókora meglepetésre sima három szettes meccsen szenvedet vereséget a világkupa győztes Olaszország a Grand Prix győztes, vk. ezüstérmes, és mellesleg veretlen braziloktól. A dél-amerikaiak ezzel 100%-osan, ráadásul szett veszteség nélkül jutottak tovább a csoportból. Brazília - Olaszország 3-0 (16, 22, 17) Legjobbak: Sheilla Castro (11) illetve Simona Gioli (10).

A világbajnok, és 4 évvel ezelőtt ezüstérmes oroszok szintén könnyedén léptek túl a szerbeken, déli szomszédaink megszorongatni sem tudták a Gamováékat. Oroszország - Szerbia: 3-0 (21, 16, 20). Legjobbak: Lijubov Saskova, Jekatyerina Gamova (15-15) illetve Jovana Brakocsevics (16).