Kép galéria

Felborult a világ rendje... na jó, részben

2008.08.12. 18:45 - rdani

Címkék: férfi kézilabda napi eredmény

Kedden lejátszották a második csoportmeccseket a férfi kézilabda tornán, és az első forduló néhány meglepőbb eredménye (Izland verte Oroszországot, Korea szorongatta Németországot, Dánia döntetlenne Egyiptommal) után a második kör is számos izgalmat tartogatott. Tovább után jön a részletes beszámoló.

A-csoport:

Horvátország - Brazília: 33-14 (18-9).

Horvátország: Losert (14 védés, 62% !!!!), Alilovic (1 védés, 14%) - Sulic 2, Duvnjak 5, Lackovic 4, Vori 4, Dominikovic, Dzomba 7/1, Horvat 1, Vukovic 2, Metlicic 1, Vukic 4, Valcic 3.

Brazília: Santos (5 védés, 22%), Vasconcelos (4 védés, 21%) - Pacheco Filho 2, Ertel 3, Ruy 1, Souza 3, Bortolini, Justino 1, Laureano, Silva 1, Ribeiro 1, Santana, Pizzinato, Oliveira 2.

Kezdjük a rossz hírrel: Ivano Balic, a világ (egyik) legjobb játékosa (és a horvát zászlóvivő) megsérült a Spanyolország elleni meccs első félidejében, a hírek szerint legalább három meccset ki kell hagynia (beleértve a mait is). A mérkőzésről magáról nincs sokminden írnivaló, egyszerűen nagyon sokkal jobbak a horvátok, mint a brazilok. Ráadásul a csereirányító, Domagoj Duvnjak a spanyolok ellen, és ma is remekül játszott. Nem véletlenül tartják a horvát kézilabda egyik legnagyobb tehetségének. A legfontosabb statisztika: 15 védés a horvát kapuban, 15 leindításból 12 gól a horvátoknál, ugyanez a túloldalon 9 illetve 4/3. Ez kilenc gól előny. A többit meg hozzátették tudásbeli különbségből.

Franciaország - Kína: 33-19 (19-7).

Franciaország: Karaboue (3 védés, 20 %), Omeyer (7 védés, 50% !!) - Fernandez 1, Dinart 1, Burdet, G. Gille 1, B. Gille 4, Narcisse 3, Girault 2, Karabatic 5/2, Kempe 2, Abati 4, Abalo 5, Guigou 5/2.

Kína: Wang Long (5 védés, 21%), Ye Qiang (6 védés, 30%) - Cui Liang 2, Zhu Jie, Yan Liang, Cui Lei, Zhang Ji 2, Zhou Xiaojian 2, Zhang Xing, Wang Xiaolong 3, Tian Jianxia 2, Hao Kexin 5, Miao Qing 2, Zhu Wenxin 1/1.

Hasonló mérkőzés, mint a horvátoké, és úgy tűnik, hogy belelendülnek a franciák, miután "csak" nyolc góllal verték a brazilokat az első körben. Kína számára a tisztes helytállás a cél, talán, ha több gólt lőnének, akkor a nézők is boldogabbak lennének. A horvát-francia-spanyol-lengyel négyes mellett továbbjutni úgy sincs esélyük.

Spanyolország - Lengyelország: 30-29 (16-17).

Spanyolország: Hombrados (16 védés, 37%), Barrufet (0 védés) - A. Entrerrios 4, Rocas 7/1, R. Entrerrios 1, Garabaya 3, Prieto 1, Belaustegui 1, Lozano, Davis 2, Garcia 6/4, Romero 1, Malmagro 3, Tomás 1.

Lengyelország: Szmal (11 védés, 32%), Wichary (1 védés, 13%) - Jaszka, K. Lijewski 4, Jachlewski 3, Tkaczyk 3, Bielecki 2, Siodmiak 2, B. Jurecki 3, Jurasik 4, M. Jurecki 2, Tluczynski 3/3, M. Lijewski 3, Piwko.

A nap rangadója, az előző világbajnokság ezüstérmese játszott a kettővel ezelőtti világbajnokkal. A spanyolok kezdtek jobban, 7 perc elteltével 5-2-re vezettek, Malmagro jó játékával. A félidő derekára felzárkóztak a lengyelek, és a játékrész második felét végig vezették, volt olyan pontja is a meccsnek, amikor négy góllal vezettek. A félidő végén viszont feljöttek egy gólra a spanyolok. A harmadik 15 percben fokozatosan léptek el a lengyelek, Juan Carlos Pastor a 45. percben négy gólos hátránynál kért időt. Ez a lépés elég jót tett, a spanyolok folyamatosan a biztos kezű katalán jobbszélsőre, Albert Rocasra játszották ki a figurákat, és a hajrára már egál volt az állás. Apró dolgokon múlt a mérkőzés, végül a győztes gólt megint csak Rocas szerezte, de ki kell emelni Hombradost, aki nagyszerűen védett az egész meccs során. A spanyoloknak nagy szükségük volt a győzelemre, hiszen kikaptak a horvátoktól, és egy újabb vereséggel szinte biztosan maximum a csoport harmadik helye lett volna elérhető, de inkább a negyedik hely, bár ki tudja, hogy a másik ág hogyan végez, ott voltak a nagyobb meglepetések.

Oroszország - Egyiptom: 28-27 (14-14).

Oroszország: Grams (14 védés, 35%), Kostygov (2 védés, 67%) - Filippov 3, Krivoshlykov 1, Evdokimov 2, Chernoivanov 1, Rastvortsev 8, Kamanin 0, Aslanyan 2, Koksharov 4/3, Kovalev 1, Dibirov 2, Igropulo 3/1, Ivanov 1.

Egyiptom: Nakib (14 védés, 36%), Abdel Maksoud (1 védés, 25%) - Hu. Mabrouk, Hussein 3, El Ahmar 10, Ramadan 1, Abdelrazek, Hassaballah, Ha. Mabrouk 3, Abd Elsalam 3, B. Mabrouk 1, El Fakharany 1, Yousry, Zaky 5/3.

Meglepetés? Talán nem. Sajnos nem láttam a Dánia-Egyiptom mérkőzést az első körből, nem tudom, hogy a dánok voltak gyengék, vagy Egyiptom ennyire jó. Az biztos, hogy van egy nagyszerű átlövőjük El Ahmar személyében, és Zakyt is ismerhetjük a spanyol bajnokságból. De hogy két meccs után (Dánia és Oroszország ellen) van 1 pontjuk -1 es gólkülnbséggel, az óriási siker. Kár, hogy valószínűleg ez sem lesz elég a továbbjutáshoz, mivel ez a csoport jóval kiegyenlítettebb, mint a másik. Az oroszok egyébként kétszer is vezettek négy góllal, de Egyiptom mind a kétszer kiegyenlített, és végül három másodperccel a meccs vége előtt Rastvortsev gólja döntött Oroszország javára. Nekik is nagyon kellett a győzelem, mert az első körben talán meglepetésre (bár a maiak alapján nem) kikaptak Izlandtól.

Dél-Korea - Dánia: 31-30 (13-14).

Dél-Korea: Han Kyungtai (8 védés, 27%), Kang Ilkoo (2 védés, 20%) - Jeong Yikyeong, Kim Teawan, Jung Suyoung 9, Park Junggeu 2, Park Chanyong, Yoon Kyungshin, Cho Chihyo 2, Lee Teayoung 1, Lee Jaewoo 3, Paek Wonchul 6, Ko Kyungsoo 6, Yoon Kyungmin 2.

Dánia: Hvidt (20 védés, 45%), Henriksen (1 védés, 13%) - Boesen, L. Jörgensen 2, Jensen, Christiansen 4/2, Spellerberg, Hansen 2, Nöddesbo 11, Sarup 1, Boldsen, Lindberg 2, K. Bruun Jörgensen 7, Nielsen 1.

Nálam a dánok gyengélkedése a torna eddigi meglepetése. Először egy döntetlen Egyiptom ellen, majd vereség Dél-Koreától. Úgy kaptak ki, hogy Hvidtnek volt 20 (!!) védése. Korea úgy nyert, hogy az örökös Bundesliga gólkirály, Yoon Kyungshin nem lőtt gólt, alig játszott. Két fantasztikus átlövőteljesítmény (a 184 centis Jung és Paek), egy jó szélső (Ko), és egy jó pillanatokban védő kapus (Han). Meg egy rossz dán csapat. Igaz ugyan, hogy a dánok beállósa, Michael Knudsen vakbélgyulladás miatt kidőlt a csapatból, de nem evvel a poszttal volt a gond, hiszen Nöddesbo 11 gólt lőtt. A dánok nagyon nehéz helyzetben vannak, mindenképpen nyerniük kell a meccseiket, bár a csoportelsőség alighanem már elment, de még a továbbjutás is óriási veszélyben van.

Izland - Németország: 33-29 (17-14).

Izland: Gustavsson (4 védés, 21%), Gudmundsson (5 védés, 26%) - Geirsson 3, S. Sigurdsson, Hallgrimsson, Atlason 4, G. V. Sigurdsson 7, Gudjonsson 8/4, Stefansson 4, Asgeirsson, Petersson 5, Jakobsson, Gunnarsson 2, Ingimundarson.

Németország: Fritz (4 védés, 40%), Bitter (9 védés, 25%) - Hens 2, Roggisch, Klein, Schwarzer 2, Kohrmann, Glandorf 8, Zeitz, Jansen 2, Klimovets, Kraus 13/2, Kehrmann 2, Haass.

Izland két meccs után 100%-os teljesítménnyel vezeti a csoportot, úgy, hogy legyőzte Oroszországot és Németországot. Kiröhögtek volna, ha ezt négy napja megtippelem. Aztán mégiscsak így lett. Rányomta a bélyegét a meccsre Pascal Hens sérülése, egyelőre nem tudni, hogy ő játszhat-e még a tornán, de ami igazán rányomta a mérkőzésre a bélyegét, az az izlandiak nyerni akarása. Nagy részük Németországban játszik, meg akarták mutatni, hogy vannak olyan jól, mint munkaadóik. És ma voltak. Ez a német csapat nagyjából megegyezik a világbajnok kerettel, Markus Baur helyén Michael Kraus játszik, ez az egy igazán nagy különbség. De ez jót tett, Kraus fantasztikusan játszik, szenzációs sebessége van az agyának és a csuklójának, 25 éves, 6-7 évre biztosan megoldhatja a német csapatban az irányítókérdést. A nap negatív csúcspontja egy már-már megszokott botrányhős, Christian Zeitz könyökéből származik, remélem eltiltják pár meccsre. Bár az csak jót tesz a csapata játékának. És akkor egy kicsit OFF: én sosem értettem mit esznek ebben a Zeitzben. Nagyarcú. arrogáns (próbálok finom jelzőket találni), önző, és nagyon ritkán játszik úgy ahogy tudna. Általában 3-4ből semmi, aztán lehozzák. Pedig tudhatna lőni 7-8 gólt meccsenként, mert a keze megvan hozzá. Csak az agya nincs. És furcsa, hogy ez nem tűnik fel Serdarusicnak és Brandnak, a világ top 10 edzője közül kettőnek. ON. Ha Hens nem épül fel, akkor még a németeknek is necces lesz a továbbjutás, a legdurvább az lenne, ha az utolsó fordulóban a világbajnok német és az Európa-bajnok dán csapat ki-ki meccset játszana, miközben Korea, Izland és Oroszország bejut a nyolcba. Nagy harc lenne a másik csoportban az utolsó pillanatos nagy zakókért, nehogy csoportelső legyen valaki...

1. Izland 4 pont

2. Németország 2 pont (56-56)

3. Oroszország 2 pont (59-60)

4. Dél-Korea 2 pont (54-57)

5. Dánia 1 pont (53-54)

6. Egyiptom 1 pont (50-51).

Folytatás csütörtökön, az Eurosporton élőben láthatják a Franciaország-Horvátország rangadót, nagy eséllyel az A csoport első helyéért.