Appleby győzött hazai pályán

2010.11.14. 21:07 - rdani

Címkék: golf

Vasárnap befejeződött a golfozók legrangosabb ausztráliai tornája, az Australian Masters elnevezésű verseny a melbourne-i Victoria Golf Klubban. Az első három helyen hazai golfozók végeztek, ráadásul a sikerük értékét tovább növeli, hogy a korábbi világelső Tiger Woods lett a negyedik. A győzelmet Stuart Appleby szerezte meg, aki remek utolsó kört produkált, par alatt hattal, 65 ütéssel zárta az utolsó fordulót, és ezzel par alatt 10-es, 274 ütéses végeredménnyel zárta a tornát. Mindössze egy ütés hátránnyal lett második Adam Bland, aki nagyon elrontotta az utolsó napot, par fölött kettővel ért csak körbe, míg a harmadik helyet megszerző Daniel Gaunt is nyerhetett volna, ő azonban a parnak megfelelő 71 ütéses körrel zárta a tornát. Woods Applebyhez hasonlóan par alatt hattal játszotta meg a pályát vasárnap, neki azonban olyan hátránya volt, hogy ez sem lett elég a dobogós helyezéshez.