Spanyolország a világbajnok!

2010.07.12. 12:00 - rdani

Címkék: labdarúgás foci vb 2010

Története során először a spanyol válogatott nyerte a labdarúgó világbajnokságot, miután a döntőben 1-0 arányban legyőzte a szintén első győzelmére készülő Hollandiát. Két óvatos csapat lépett pályára a johannesburgi fináléban, így igazán nagy helyzet nem volt az első félidőben, a spanyolok egy szöglet utáni Ramos fejessel veszélyeztettek csupán. Volt viszont öt sárga lap, amelyből hármat a hollandok kaptak, ezek közül De Jongé akár piros lapot is érhetett volna, kung-fu mozdulattal rúgta mellbe Xabi Alonsót. A második játékrészben már voltak ziccerek mindkét oldalon, Robben kétszer is szinte egyedül mehetett a kapu felé, egyszer Casillas hárított lábbal, egyszer pedig Puyol ingatta ki a hollandot egyensúlyából... könnyen lehet, hogy a Barcelona csapatkapitányát ki kellett volna állítani. A spanyolok közül Ramos és Villa is szerezhetett volna gólt, ám egyikőjük sem tudott, így 0-0 maradt az eredmény 90 perc után. A sárga lapok aránya 6-3-ra módosult a hollandok javára a második félidő végére, ez is sokat elmond a mérkőzésről. A hosszabbítás első félidejében Fabregasnak volt ziccere, ezúttal Stekelenburg védett lábbal. A 109. percben aztán bekövetkezett az, aminek már sokkal korábban be kellett volna: emberhátrányba került a holland csapat, Heitinga szedte össze második sárgáját, miután lerántotta a kapu felé törő Iniestát. Pár perccel később Howard Webb Robbent is kiküldhette volna, miután egyértelmű leshelyzetben a lefújás után másodpercekkel elrúgta a labdát, de az angol bíró nem adott újabb sárgát a holland szélsőnek. A mérkőzés a 117. percben dőlt el, Torres balról nagyon gyengén ívelt középre, a labda Fabregashoz pattant, aki tökéletesen ugratta ki Andres Iniestát, a spanyol középpályás pedig bevágta a labdát a hálóba. A végén Webb még kiosztott néhány sárgát (9-5-re nyerték ezt a "csatát" a hollandok), de az eredmény nem változott, Iniesta góljával Spanyolország lett a világbajnok.