Visszavette pályaelőnyét a Lakers

2010.06.09. 10:51 - rdani

Címkék: kosárlabda kosárlabda nba

A harmadik mérkőzést játszották kedden az Észak-amerikai profi kosárlabda bajnokság (NBA) nagydöntőjében, ahol 1-1-es állás után fogadta a Boston Celtics a Los Angeles Lakers csapatát. A mérkőzés előtt Paul Pierce, a keleti bajnok Boston csapatkapitánya azt nyilatkozta, hogy ők már nem mennek vissza Los Angelesbe (három bostoni meccs következett a négy győzelemig tartó párharcban). A találkozó utánra eldőlt, ez csak úgy lehetséges, ha a Lakers nyeri 4-1-re a döntőt. Pedig a találkozó úgy indult, ahogy a hazai közönség szeretné, Rondo már az első percekben adott egy zseniális gólpasszt Garnettnek. Innentől viszont a találkozó nagy részében az történt, amit a Lakers akart. Már az első negyed végén 9 ponttal vezettek a vendégek, majd a különbség a második játékrész során tovább nőtt, a félidőben már 12 ponttal vezetett a nyugati bajnok. A harmadik negyedben támadt fel a Celtics, azonban a fontos pillanatokban Kobe Bryant (29 pont, 7 lepattanó) és Derek Fisher (16 pont) mindig betalált. Ez már nem volt igaz a második meccs hősére, Ray Allenre, aki két napja Los Angelesben még 11 triplakísérletből nyolcat bedobott, most azonban 13 mezőnydobásából egy sem talált a gyűrűbe, így 32 pont helyett 2-t szerzett mindössze. Ezt pedig nem bírta el a Celtics, amely 91-84 arányú vereséget szenvedett. Győzelmének köszönhetően a Lakers visszavette a második meccsen elveszített pályaelőnyét. Az pedig hogy Paul Pierce jóslata valóra válik-e, kiderül a következő két találkozón, amelyeket csütörtökön és vasárnap játszanak Bostonban.