A Lakers nyerte a döntő első meccsét

2010.06.04. 08:12 - rdani

Címkék: kosárlabda kosárlabda nba

Csütörtökön megkezdődött az Észak-amerikai profi kosárlabda bajnokság (NBA) nagydöntője, amelynek klasszikus párosításában a Boston Celtics a Los Angeles Lakers-zel találkozik. A két csapat 12-ik alkalommal csap össze az NBA fináléjában, ami önmagában is rekord, ám külön pikánssá teszi a párharcot, hogy két éve a Boston pont a Lakers ellen nyerte meg a világ legerősebb kosárlabda bajnokságát, míg a Los Angeles-i csapat tavaly tudott győzni. A pályaelőnyt élvező Lakers kezdte hazai pályán, a Staples Centerben a négy győzelemig tartó párharcot, és már az első negyedben vezetéshez jutott, Kobe Bryant 8, Pau Gasol 7 pontig jutott az első játékrészben, amely után 26-21 volt az állás. A második negyedben tovább növelte előnyét a nyugati bajnok, 24 perc játék után kilenc ponttal vezetett a Lakers. A találkozó igazán a harmadik negyedben dőlt el, ezt a játékrészt 11 ponttal nyerte meg a címvédő, Bryant 14 pontig jutott ezalatt az időszak alatt. Biztos előnye tudatában az is belefért a Lakersnek, hogy a záró játékrészt elveszítse, a végeredmény 102-89 lett a hazai csapat javára. Bryant 30, Gasol pedig 23 pontig jutott, míg a túloldalon a 24 pontot szerző Paul Pierce jutott egyedül 20 pont fölé, főleg Ray Allen és Rajon Rondo volt szürkébb a sztárok közül az átlagosnál. A párharc vasárnap folytatódik Los Angelesben, majd kedden és csütörtökön Boston lesz a helyszín.