Romániáé a kézilabda világkupa

2009.09.27. 21:02 - rdani

Címkék: kézilabda

Véget ért Dániában a női kézilabda világkupa, amelynek döntőjében Románia a nagy esélyes, olimpiai bajnok Norvégiával találkozott. Az első félidőben nagy meglepetésre a románok sokkal jobban játszottak, mint a norvégok, főleg a mérkőzésen végül 8 gólig jutó Cristina Neagu csillogott, 30 perc után 19-13 volt az állás Románia javára. A második játékrészben a papírformának megfelelően felzárkózott a norvég válogatott, ám az utolsó pillanatokban a magához képest gyenge napot kifogó Riegelhuth hibázott, Románia 28-27-re győzött, és megnyerte a világkupát.