Svédország legyőzte Olaszországot a női EB-n

2009.08.28. 20:05 - buzzz

Címkék: női labdarúgás

A női labdarúgó Európa-bajnokságon a C csoport második fordulójának első mérkőzésétn az első kör két győztese, Olaszország és Svédország csapott össze. A svédek nekiestek az olaszoknak: Lotta Schelin már az első percben veszélyeztetett, és a 9. percben már meg is szerezte a vezetést jelentő találatot. Victoria Sandell Svensson remek passzal készítette elő az első gólt. Nem sokkal később következett a második gól; az elsőt jegyző Schelin ezúttal előkészített, a befejező pedig Aslani volt. A második félidőben növelhette volna előnyét a svéd válogatott, de Thunebro lövését Picarelli kapus a léc fölé tolta. A végeredmény 2-0.