110 gáton Brathwaite a világbajnok

2009.08.21. 00:33 - buzzz

Címkék: berlin kiss dániel dayron robles atlétika világbajnokság brathwaite

Nagyon bízhattunk a férfi 110 méteres gátfutás kora esti elődöntőjében Kiss Dániel jó szereplésében. Kiss a harmadik elődöntő futamba kapott besorolást az olimpiai bajnok Dayron Robles-szel együtt, aki a harmadik gátig futott csak, majd sérülés miatt kiállni kényszerült. Kiss végül a harmadik helyen ért célba, mindössze két századdal lecsúszva a finálét érő második helyről. A döntő nagyon szoros versenyt hozott, ahol végül célfotó döntött a 13,14-gyel barbadosi rekordot futó Ryan Brathwaite javára. Az ezüstérmet az örök másodiknak tekinthető Terrence Trammel szerezte meg, aki két olimpiai második hely mellé most már a harmadik világbajnoki ezüstérmet szerezte meg.