Kép galéria

Megint Carlos Sainzé a szakasz a Dakaron

2009.01.13. 22:21 - VASARELY

Címkék: dakar

A Dakar rali mezőnyőre a 10. szakaszon az Atacama sivatagban 670 kilométeres szelektív szakasz várt. Az előzetes kiírások alapján az egész Dakar legnehezebb szakaszának gondolt etapot a legendás Copiapo település környékén rendezték. Az elcsigázott versenyzők számára pedig az jelentett némi könnyebbséget, hogy a reggeli köd miatt a rajtot két és fél órával csúsztatták a szervezők és ennek folyományaként pedig a szelektív táv is 476 km-re csökkent. A szakasz elején a BMW-s Orlando Terranova vezetett, az argentin a 180km-es ellenőrző pontnál még vezetett is a versenyben, de bukott, melynek következtében a Dakart is fel kellett adnia. Az utolsó ellenőrző pontnál még a Hummert kormányzó Robby Gordon vezetett a versenyben, akinek az összetettben vezető Carlos Sainz előtt 50 másodperc előnye volt. A kétszeres rali világbajnok Sainz azonban a szakasz utolsó hetven kilométerén magasabb fokozatba kapcsolt és végül 21 másodperces előnnyel nyerte meg a szakaszt. Ez volt Carlos Sainz zsinórban elért negyedik, összesen pedig már a hatodik szakaszgyőzelme az idei versenyen. A Matador becenévre hallgató spanyol természetesen ezzel továbbra is vezet összetettben és jó úton halad afelé, hogy Ari Vatanen és Juha Kankkunen után ő legyen a harmadik rali világbajnok, aki a Dakaron is győzni tud.