Utolsó kommentek

Kép galéria

Svendsené a szezonnyitó a férfi sílövőknél

2010.12.02. 23:17 - szpetra

A tavalyi összetett világkupa győztese, a norvég Emil Hegle Svendsen nyerte a sílövők szezonnyitó versenyét a férfiak 20 kilométeres egyenkénti indításos számában. A 2010-2011-es világkupa sorozat első, östersundi állomásán a tavaly itt szintén győzni tudó Svendsen Ole Einar Björndalennel vívott nagy csatát a verseny során. Mindkét sílövőnek 2-2 lövőhibája volt, ám a futóteljesítménye Svendsennek volt sokkal jobb, aki végül 19 másodperccel előzte meg Björndalent. A dobogó alsó fokára a francia Martin Fourcade állhatott fel. Az östersundi világkupa állomás programja pénteken a nők sprintversenyével folytatódik este negyed hatkor, majd szombaton délután kettőkor jön a férfi sprintverseny, vasárnap pedig mindkét nemnek üldözéses versenyt rendeznek a helyszínn, a hölgyek délelőtt fél 12-kor rajtolnak, az urak pedig este negyed hatkor. Az eurosport minden hátralévő versenyt élőben közvetít.