Idegenben győzött a nyugati első

2010.12.01. 10:58 - rdani

Öt mérkőzéssel folytatódott kedden az Észak-amerikai profi jégkorong liga (NHL) alapszakasza. A nyugati főcsoport legjobb mérlegével álló Detroit Red Wings ellenfele a tavaly remeklő, idén pedig a rájátszást érő helyekért küzdő San Jose Sharks volt, utóbbi hazai pályáján. Jól kezdték a vendégek a találkozót, az 5. perc végén Danny Cleary emberelőnyből szerzett vezetést a Red Wingsnek, majd Pavel Datsyuk 9. percben esett góljával már 0-2 volt az állás. Még az első 10 percben szépített a Sharks, Danny Heatley emberelőnyös góljával. A második harmad elején visszaállította két gólos előnyét a Detroit, Henrik Zetterberg találatával, erre azonban a 25. percben Benn Ferreiro válaszolt. A második harmad végén Patrick Eaves is betalált, így a záró játékrész előtt 4-2-re a Red Wings vezetett. A 48. percben először került három gólos előny birtokába a Detroit, ekkor Zetterberg duplázott. 2 és fél perccel a vége előtt megint szépített a Sharks, Ryan Clowe góljával, azonban hiába játszottak több mint 2 percet kapus nélkül a hazaiak, az eredmény már nem változott, 5-3-ra a Detroit győzött. A vendégek legjobbja a 2-2 góllal és gólpasszal záró Henrik Zetterberg volt, de Pavel Datsyuk 1+2-es mérlege is kiemelendő.